Позакласна робота






 Звіт

 про проведення      тижня української


мови та літератури в Івангородській філії


КЗ «Олександрівське НВО №2»




З 07.11 по 11.11.2016 року в Івангородській філії КЗ «Олександрівське НВО №2» проходив  тиждень української мови та літератури.
Метою всіх проведених заходів було: актуалізувати та поширити раніше набуті знання з української мови та літератури; збагатити словниковий запас; розвивати творчі здібності, естетичні смаки, мовлення і мислення учнів; сприяти формуванню високоморальної особистості; виховувати інтерес до народних традицій, повагу та любов до української мови, розуміння її краси.



Понеділок (07.11)

Відкриття Тижня розпочалося урочистою загальношкільною лінійкою. Ведуча лінійки розповіла про значення мови в житті народу та про святкування Міжнародного дня української мови. Учитель української мови та літератури Заїкіна  Т.М. ознайомила учнів та учителів з планом проведення тижня.

           А також  у цей день відбулася в 7 класі   вікторина  «Океаном рідної мови»  . Цікавим і захоплюючим було це  змагання Перемогу здобула   Маранда Анастасія.


  

 


Вівторок (08.11)

         У  другий день тижня відбувся конкурс « Мовна скарбничка» між учнями 5 та 6 класів, який підготувала та провела учитель української мови та літератури Правосудько Г.М. У цікавій формі проходили змагання команд. У підсумку, всі були задоволені і з піднесеним настроєм. Журі винесло свій вердикт, команди привітали одна одну. Захід був дійсно пізнавальним, веселим, незвичним, учням сподобалось, а це головне.


Середа (09.11)

           9 листопада Україна відзначала День української писемності та мови. Для нашої нації це велике свято. Бо на вівтар української державності багато поколінь поклали своє життя , щоб вистояти її існування.

 І тому ми маємо вчити, знати й пам'ятати  рідну мову, бо без неї ми згинемо як народ.

 Учні Івангородської філії КЗ «Олександрівське НВО №2» у цей день також не стояли осторонь, а навпаки активно долучилися до заходів, які знову нагадали нам, чиї ми доньки та сини. Із великим завзяттям вихованці та вчителі нашого закладу писали Всеукраїнський радіодиктант національної  єдності. Адже він символізує нашу непоборність і незалежність. 
 

     Також у школі відбулася літературно-музична композиція «Наша Батьківщина – Україна». Під час цього дійства лунали пісні та вірші, в яких діти щиро передавали свою любов до рідної країни. Цей захід ще раз довів, що наша земля багата  не тільки чарівною природою, а й ще талановитими дітьми.

 Хочеться відмітити Носову Ілонку(ученицю 3 класу), Мельник Аліну та Цветік Юлію(учениць 10 класу), які своїм співом заполонили серця слухачів. А юні декламатори  учні 3,5,8 класів (Кошман  Б., Яковченко А.,Лаврусь В, Княгницька В., Тверда С.,Ракута  А., Лустов А.) дуже проникливо читали  поезії про гарячу любов до рідного слова, до краю, де народилися й живуть.

 І на останок хочеться подякувати ведучим заходу Носову Максиму та Деліцою Іллі (учням 10 класу) за відповідальність та душевність,з якими вони поставилися до проведення цієї композиції.








 Четвер (10.11)
У цей день тижня відбувся турнір красномовців, під час якого учні 10 та 11 класів демонстрували свої ораторські вміння . Темою для їх виступу стала : « Школа майбутнього» . Тож було цікаво послухати виступи учнів , адже саме їм в недалекому майбутньому, можливо, доведеться працювати в навчальних закладах і вже не за партою , а за вчительським столом.




П'ятниця (11.11)



Бібліотекар нашої школи організувала та провела конкурс читців поезій рідною мовою "Віночок української поезії".  Захід не залишив поза увагою жодного учня. А девізом свята був заклик, дібраний самими учнями «Бережімо рідну мову!». Саме сьогодні, в нелегкий час для нашої держави, а особливо для її мови, ці слова, промовлені з дитячих вуст, звучали особливо актуально. Переможцями стали такі учні: Носова Ілона (3 клас) – І місце, Мельник Єлизавета (3клас) – ІІ місце Княгницька Вероніка (2 клас ) – ІІІ місце.





Ні, не згине Україна

У печальній долі:

Ми відродим землю предків для кращої долі!

Розбудуєм, уквітчаєм Україну гідно,

Чим кохається кохана, примножимо плідно!

Під знамено синьо-злоте,

Як орли злітайтесь,

Брати й сестри , мови батьків

Ніде не цурайтесь!










День тижня
Дата
Назва заходу
Клас
1
Понеділок
07.11.16
1.Відкриття тижня.
2.Вікторина   «Океаном рідної мови»          

7 клас
2
Вівторок
08.11.16
Конкурс « Мовна скарбничка»

5,6 класи
3
Середа
09.11.16
1.  Написання диктанту
2.Виховний захід «Наша Батьківщина – Україна»

8-11 класи
4
Четвер
10.11.16
Турнір красномовців
10-11 класи
5
П'ятниця
11.11.16
Конкурс читців поезій рідною мовою "Віночок української поезії"
Всі бажаючі філії
  






 

 Т.Г.Шевченко мріяв про те, щоб його улюблену Україну наступні покоління вивели до світліших обріїв. Він у це вірив і поклав життя за це.
Тоді я щасливий,
Тоді я багатий,
Коли буде серце
На волі гуляти.
Сказав, як заповів … І відрадно те, що наша молодь переймається Шевченковими думами і в юні серця передається ота «незгасна іскра Прометея», щоб освітити найважливіші поняття та ідеали нашого життя.
У нашій школі з 9 березня «стартував» Шевченківський тиждень . І розпочався він літературно-музичною композицією «Великий Кобзар українського народу». Під час цього дійства лунали вірші видатного поета у виконанні учнів нашого закладу, пісні у сучасній обробці Шевченка , а також сценка із життя маленького Тарасика. Вчитель української літератури Мар’яна Сергіївна виразно прочитала фрагмент уривку про те, як поет перебував на засланні.
Так ми відзначили День народження Великого Кобзаря.
10 березня , як вже традиційно стало в нашій школі, були проведені Шевченківські читання . Учасниками конкурсу стали учні 2-9 класів. Велике враження та справжнє естетичне задоволення отримали всі присутні від майстерного художнього читання поезії Т.Г.Шевченка у виконанні юних декламаторів нашої школи. Тож членам журі, Олексію Анатолійовичу та Тетяні Миколаївні, було дуже складно визначити найкращих . Та все ж місця розподілені були так : І місце – Тверда Софія, учениця 4 класу, ІІ місце – Мельник Аліна та Айрапетян Торос, учениця 9 класу та учень 7 класу, ІІІ місце – Лустов Андрій та Носова Ілона учень 7 класу та учениця 3 класу.
11 березня бібліотекар нашої школи, Скічко Тетяна Миколаївна , презентувала виставку книг , присвячену Великому поету нашого народу.
12 березня відбувся літературний конкурс «Юні шевченкознавці» між учнями 6-7 класів. Тетяна Михайлівна Заїкіна підготувала дуже цікаві завдання для учасників , під час яких потрібно було проявити не лише свої розумові здібності , а ще й продемонструвати креативне мислення. І в цій нелегкій боротьбі перемогу здобули учні 6 класу.
Усі переможці отримали грамоти. І ми ще раз згадали про те , що Т.Г. Шевченко – невмируща сила українського народу!
Він - дитя з-під стріхи,
Він — в подертій свиті,
Він здобув нам славу, Як ніхто на світі.
А та наша слава
Не вмре, не загине.
Наш Тарас Шевченко –
Сонце України.


 


Свята Поезії




 
  З 16 по 20 листопада в нашій школі проходив тиждень української мови. Метою всіх проведених заходів було:  донести до учнів красу і багатство української мови; формувати відчуття краси рідної мови;  розвивати мовленнєві здібності учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.
  У понеділок на лінійці  вчитель української мови та літератури Заїкіна Т.М. ознайомила учнів та учителів з планом проведення тижня.
  17 листопада учасниками мовознавчого турніру «Мова наша калинова»  стали учні 6 та 7класів. Захід  був захоплюючим  та цікавим. А переможцем гри журі визначило команду  7 класу .





 У середу відбулася тематична прес-інформація «Мовні цікавинки» . З незвичайною та захоплюючою інформацією Правосудько Діана, Маранда Настя, Айрапетян Торос, Бульбак Максим, Мельник Аліна , Тверда Діана, Жадан Едуард, Носов Максим, Сорока Марина вирушили по класах нашої школи.
 
 19 листопада відбувся КВК «Прислів'я та приказки» між учнями 8, 9 та 11 класів. Команди брали активну участь , прагнучи заробити якнайбільше балів. Жартівливі конкурси створили  доброзичливу атмосферу між учасниками даного заходу.
   Перемогу здобули учні 8 класу.

  Окрім того, було проведено 20 листопада конкурс читців поезій рідною мовою «Віночок української поезії». Учасники прагнули інтонаційно передати авторське переживання, замилування картинами природи рідного краю чи спогади про батьківщину. Переможцями конкурсу Мельник Аліна -1 місце (учениця 9 класу), Бульбак Максим – 2 місце(учень 7 класу), Айрапетян Торос – 3 місце(учень 7 класу). Хочеться також відмітити учнів 3 класу, а саме : Бульбака Максима, Бондара Андрія та Мельник Лізу, які взяли активну участь у цьому заході. Вони дуже  наполегливі та старані читці поезій.

  Пам'ятаймо, ми – українці, а наш найдорогоцінніший діамант – мова.
Мова, наша мова, мова кольорова,
В ній гроза травнева, тиша вечорова.
Мова наша, мова – літ минулих повість,
Вічно юна мудрість, сива наша совість.
Ю. Рибчинський

Іван Франко


Свято Поезії , присвячене творчості Ліни Костенко

 

Літературна вітальня

Тема зустрічі.«…Я любив Вас усіх, та найбільше любив Україну…»
Хід заходу
1.     Слово вчителя.
Словобоязливисть как явление, или Был ли в действительности конь? СОВРЕМЕННАЯ ЛИТЕРАТУРА УКРАИНЫ  Я Вас вітаю на традиційному весняному  святі  Поезії  в нашій школі . Сьогодні тема зустрічі пов’язана з поетами-шістдесятниками , з митцями, які  своїми творами і активною громадською діяльністю намагалися відроджувати національну свідомість, боролися за збереження української мови та культури, сприяли демократизації суспільно-політичного життя в Україні. 

 Читати далі....                                     



Літературно – музична композиція 

«Любові всевишній присвячується...»


(Святково прибрана зала. Столики для кожної пари. На них — за­палені у підсвічниках свічки ,супровід легкої класичної музики. На дошці, стінах, при вході — оформлені у вигляді «сердечок» висловлювання про кохання:

1.  «Благословенні будьте, серця рани...» (Ф. Петрарка).

2.  «Нехай святиться ім'я твоє...» (О. Купрін).

3.  «Твоїм ім'ям на Тебе я молюся...» (М. Вінграновський).

4.  «Тільки любов буває раз або ніколи!» (Ліна Костенко).

5.  «Десь на дні мого серця

     Заплела дивну казку любов...» (П Г. Тичина).

6.  «Так ніхто не кохав!..» (В. Сосюра).

На деяких «сердечках» — написи різними мовами:

«Я тебе кохаю» (укр.);

«Я тебя люблю» (рос);

«Iсh  liebe  dich» (нім.);


«І love you» (анг.).

Читати далі...


                                                                                   


Цікаві факти про новорічних Дідусів

  Кожен народ має свого чарівника, що у різдвяну або ж новорічну ніч ставить під ялинку чи у шкарпетку подарунки. І кожен з цих Дідусів має свою історію виникнення і свої способи прояву чарів. Але у всіх них є і спільне: вони приносять людям радість: як діткам, так і дорослим.Читайте цікаві факти про Святого Миколая, Діда Мороза, Санта-Клауса та інших Дідусів!
   Варто зазначити, що до українців, поляків та білорусів, окрім Діда Мороза, традиційно приходить Святий Миколай. І приносить він подарунки на Миколая, а саме 19 грудня – у православних та греко-католиків, зокрема в українців, і 5 грудня – у католиків (поляків).
Наш Святий Миколай, на відміну від інших Дідусів, був реальною історичною постаттю. Він жив у ІІІ столітті у Малій Азії. Був дуже релігійним з самого дитинства. Миколай часто допомагав бідним, особливо опікувався подорожуючими та мореплавцями.
Святий Миколай приходить лише до чемних діток, неслухняним – чортик приносить різки. До того ж, з Миколаєм від ІХ століття подорожують янголи, адже святий теж живе на небі. Часто діти пишуть листа Святому Миколаю, прохаючи його про подарунки.
Саме Миколай є праобразом Санта-Клауса. Адже, одна легенда про Святого Миколая оповідає, що він, бажаючи допомогти дівчині і захистити її від лихого батька, кинув їй гроші через димохід. В результаті, подарунок опинився в шкарпетці, що сушилася над вогнем. Звідси й виникла традиція ставити подарунки у шкарпетки.
А от Дідусь Мороз набагато старший, ніж ми гадаємо. Йому виповнилося вже більше двох тисяч років! Причому він не завжди усміхався в бороду, носив в руках посох, а за плечима – мішок з подарунками. Перший Дід Мороз, який називався Зимником, тримав важку залізну булаву. І якщо йому щось не подобалося, застосовував її за призначенням.
  Батьком Зимника вважався слов’янський бог Велес. Якщо Морозу було сумно, на дахах будинків виростали бурульки. Коли температура за вікнами знижувалася, люди думали, що це Зимник холодить всіх своїм диханням. Іній на землі і деревах вони сприймали як випадково кинуті ним слова.
На початку XVIII століття і в Україні (на територіях, що входили до складу імперії) по домівках почали ходити перші Діди Морози. Але подарунки від Дідуся отримували тільки слухняні і добрі діти. Хулігани, ледарі та інші «порушники дисципліни» замість приємного сюрпризу отримували палицею по дупі.
Морозом Івановичем Дідуся стали величати тільки в 1840 році, коли письменник Володимир Одоєвський видав збірку «Дитячих казок дідуся Іринея».
А ось самотнім Дід Мороз залишався аж до радянських часів. Саме тоді, щоб раз і назавжди відокремити Мороза від Санта-Клауса, для нього і придумали внучку – Снігуроньку.
Де адреса Діда Мороза – точно невідомо. Хтось пише йому в Лапландію, хтось – в Устюг.
Крім Діда Мороза і Санта-Клауса в світі існує чимало інших новорічних символів. Наприклад, фіни вважають головним персонажем Нового Року козла, оскільки саме в нього перевтілюється добрий чарівник Йоулупуккі. Дітей та онуків у Йоулупуккі немає, зате він офіційно одружений. Однак, на кому – загадка, і ніхто ніколи його дружини не бачив.
   У різних країнах Діда Мороза і називають по-різному. Наприклад, на Кіпрі його кличуть цілком звично – Василем. До шведських дітлахів приходить Кріса Крінгл, до японських - Одзи-сан, до чеських – дід Микулаш, до французьких – Пер Ноель, до італійських – Бабо Наттале. А в Норвегії взагалі немає Діда Мороза: його роль в різдвяні свята виконують кумедні домовички Ніссе.
   Зовні Дід Мороз і Санта-Клаус дещо відрізняються. Мороз, на відміну від Санти, одягнений у шубу до п’ят, а в руках завжди має посох. А ось Санта-Клаус, напевно, погано бачить, тому іноді зображується на різдвяних листівках в окулярах.
 · 




Шевченківські читання


 


     Ювілей людини сприймається,  як віха пройдених днів, повита сумом, що дні минають.  Дні декого з нас не минають. Вони починаються з Дня народження і простягаються у вічність. Такою є Ліна Костенко, Людина і Творець. Вона безконечно вірить у велике майбуття свого народу. Вона безконечно страждає і оплакує його помилки і недоліки.  Полум’я її таланту очищає наші душі. Воно здатне освітити наше майбутнє світлом віри і впевненості, розбудити нашу могуть, яка лиш іноді прозирає в імлі віків.

З Днем народження , Ліно Василівно!

З роси та з води Вам!






Немає коментарів:

Дописати коментар