Інтегрований урок в 11 класі


Тема. Чи потрібні людині крила?

(Компаративний аналіз оповідання Г.Маркеса «Стариган з крилами» і балади І.Драча «Крила»)
Інтегрований урок  зі світової й української літературив 11 класі
Мета: допомогти учням дослідити і зрозуміти художній світ творів Г.Маркеса й І.Драча; розвивати вміння учнів аналізувати художній твір , порівнювати явища художньої літератури; сприяти формуванню у дітей кращих духовних і моральних цінностей.
Обладнання : м/м презентації про життя і творчість письменників
Епіграф   до уроку:                
 « Література є акцією проти
 недосконалості людини»
Б.Брехт
Хід уроку
1.Повідомлення теми, мети уроку
2.Розвиток асоціативного мислення : асоціації до слів людина і крила
3.Створення сенкану  «Крила»
Крила
Окриляють,підносять
Великі,красиві,білі
Радість
4.Презентація про життя і творчість Г.Маркеса.
5.Бесіда за змістом оповідання «Стариган з крилами» Г.Маркеса.
6.Презентація про життя і творчість І.Драча.
- Що спільне ви помітили у житті та творчості колумбійського та українського письменників?
7.Аналіз балади «Крила» І.Драча.


8.Робота в групах над аналізом спільних і відмінних рис у творах Г.Маркеса та І.Драча
9.Створення сенкану  «Крила» ( за опрацьованими на уроці матеріалом)
10.Підсумок : чому письменники показали світ і людей , яким не потрібні крила?
11. Висновок : письменники застерігають людство , що світ деградує, стає бездуховним, занепадає. Обговорення епіграфу уроку.
12. Д/З написати твір-роздум «Крила людської душі».

Немає коментарів:

Дописати коментар