неділя, 18 листопада 2018 р.




 16 листопада відбулася година спілкування в 5 класі на тему : «Доброта врятує світ».
  Під час цього заходу учні розширили знання  про доброту, її значення в житті людини.
На початку заняття діти стали в коло, взялися за руки і  передавали  маленького ангела один одному  зі щирими побажаннями всього найкращого у житті.
  А також  засвітили «Сонце доброти», написавши на його промінчиках риси, які притаманні добрій людині.  Наостанок 5-класники запалили  свічку й уявили ,що вона магічна, і відтепер всі, хто візьме її в руки, перетворюються на чарівника. Тож кожен став на коротку мить тим добрим  чарівником, і зміг проговорите те бажання, яке, завдячуючи силі свічки, обов'язково збудиться! А більшість класу бажали миру нашій рідній Україні.


субота, 2 червня 2018 р.


Ліна Костенко


 Усе моє, все зветься Україна

Буває, часом сліпну від краси.
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,–
оці степи, це небо, ці ліси,
усе так гарно, чисто, незрадливо,
усе як є – дорога, явори,
усе моє, все зветься – Україна.
Така краса, висока і нетлінна,
що хоч спинись і з Богом говори

субота, 10 березня 2018 р.

До дня народження Тараса Шевченка: маловідомі факти про видатного письменника:

Поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу. Один із 300 кратерів Меркурія отримав ім’я Тараса Григоровича. Діаметр кратера Т. Г. Шевченко – 137 кілометрів. 1384 пам’ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю. Більшість — 1256, розташовані на території України, майже півтори сотні розмістились у 35 країнах. Нині в Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка.
Український майстер Микола Сядристий створив найменшу у світі книжку "Кобзар", розміром трохи більше половини квадратного міліметра. Це майже у 19 разів менше від найменшої японської книги. Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска. Зшито книгу павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника.
Надзвичайно талановитий український поет і художник, прозаїк і етнограф, вільно працювавший як українською, так і російською мовами, Тарас Григорович Шевченко, народився 9-го березня (за старим стилем 25-го лютого) 1814-го року в сім’ї кріпосного селянина, який мешкав у селі Моринці, Київської губернії, що нині є Черкаською областю. Не важко здогадатися, що за народженням він був таким же рабом, як і його батьки, які незабаром покинули його, залишивши цей світ на суд Божий.
Чи міг тоді хто передбачити, що ім’ям цього хлопчиська колись стануть називати деякі кораблі, друкувати його зображення на державних грошових купюрах, поштових марках, ставити йому розкішні пам’ятники і численні меморіальні таблички, випускати на його честь ювілейні монети і засновувати всілякі премії? Але так вже влаштований цей грішний світ ...
Про його біографію написано немало і ми не будемо повторюватися про це. Зауважимо лише, що за своє коротке життя, а прожив він чимало, 47 років і один день, Шевченко сповна наситився стражданнями, серед яких були і результати власних помилок, але він не міг не жадати того, до чого прагнемо всі ми - життя і свобода, самореалізація і благополуччя, мир і повага, прості людські цінності. Його творчість це його душа, в ньому він був чесний і добрий, ярий і нескінченно багатий. З Днем народження Тараса Григоровича Шевченка!

середа, 3 січня 2018 р.


Дай Боже Вам любові і тепла
Добра в сім'ї і затишку в оселі, 
Щоб щастя світла музика текла 
В різдвяні свята, щедрі і веселі! 
Хай здійснює бажання рік Новий, 
Хай вся родина Ваша процвітає, 
З чудовим святом, радості і мрій 
Я щиро і сердечно Вас вітаю!